Vademecum Mikropigmentacji
Publikacja Szanującego się artysty i dlaczego musisz ją mieć. 


Kilka słów o nas...
Jeśli nas znacie, możecie pominąć ten fragment.

Sylwia Kinga… razy dwa czyli AMAZINK TEAM !

Jakież było nasze zaskoczenie, gdy we dwie  (Sylwia Kinga Nawrot i Sylwia Kinga Dobrowolska) znalazłyśmy się w jednym miejscu i o jednym czasie w Toruniu, na szkoleniu z pigmentacji kosmetycznej…
Było to hmm… ile lat temu?  
Jak jednak liczyć te lata, gdy cel, jaki w tamtym momencie nas połączył, zniwelował poczucie czasu i sprawił, że tamten moment trwa.
Trwa we wspólnej wymianie umiejętności i wizji, poczuciu misji, nieustannym samorozwoju.
 Bo ten wspólny czas, to dziesiątki szkoleń- na całym świecie, to liczne wystąpienia na forach konferencyjnych krajowych i międzynarodowych,  to kilometry żmudnie przecieranych szlaków w przestrzeni zwanej mikropigmentacją na kilku kontynentach!
Z wykładami odwiedziłyśmy 34 kraje od USA, przez Bejrut, Wietnam, Rosję, Francję, Japonię, Koreę po wiele innych.
Przeszkoliłyśmy tysiące tatuażystów i artystów pigmentacji.
 Mamy tyleż samo zadowolonych klientów, dla których rekonstrukcja brwi czy brodawki piersiowej metodą mikropigmentacji z efektem 3D, to pomost do uzyskania lepszej jakości życia.
Ten wspólny czas, to także relacje ze wspaniałymi ludźmi których spotykamy na swojej drodze.

Swój własny projekt życia – bo to już wyższy stopień działalności na skalę globalną – propagujemy pod szyldem Amazink.
Łączy on takie specjalności, jak makijaż klasyczny-medyczny oraz makijaż permanentny na wszystkich poziomach zaawansowania.

Możemy śmiało powiedzieć, że w swojej dziedzinie jesteśmy numer 1 na świecie !!

To ja...

Sylwia Dobrowolska

Kim jestem .... druga,pierwsza Sylwia Kinga?
Artystką uwięzioną w umyśle matematycznym, a może odwrotnie.
Taka ciągła walka między sercem, a rozumem. 
Z wykształcenia bliżej mi do nauk ścisłych, z zamiłowania bliżej do sztuki.
Ogromny bagaż doświadczeń we własnym biznesie zdobywałam już jako 19 latka, aby z czasem dały one podstawy do AmazINK firmy .
Zdolności plastyczne i miłość do sztuki oraz doświadczenia zdobyte podczas życia w Japonii umożliwiły stworzenie techniki pigmentacji brodawki piersiowej AmazINK areola, a w dalszej części techniki pracy z blizną ScarINK.
Wykształcenie w kierunku pedagogicznym wspiera kształcenie studentów na całym świecie oraz prezentowanie technik pigmentacji na wielu konferencjach branżowych na wszystkich kontynentach.
Jestem szaleńczo zakochana w rodzinie , kocie oraz ...  w prędkości zwłaszcza tej na motocyklu.
W teraźniejszości z umiłowaniem poświęcam się pasji tworzenia kolejnych publikacji tematycznych: Amazink areola book, Vademecum Mikropigmentacji oraz kolejnych .

Nazywam się ...

Sylwia Nawrot

Jestem urodzonym dydaktykiem!
Moje szlaki dydaktyczno-naukowe wędrują od Wyższej Szkoły Kosmetologii w Poznaniu, przez Uniwersytet Medyczny, aż do edukacyjnej podróży AmazINK dookoła świata.
Jestem Autorką wielu publikacji tych lekkich i przyjemnych np. " O wizerunku kosmetologa w pracy z klientem", czy "O kompetencjach zawodowych wizażystów i stylistów", jak i publikacji naukowych oceniających jakość życia.
Pierwszą pracę o makijażu medycznym napisałam już w 2006 roku.
Etap poszukiwań, a właściwie wykopalisk makijażowo- naukowych wieńczy rozprawa doktorska mojego autorstwa, również w części traktująca o Mikropigmentacji paramedycznej.
Moje ogromne doświadczenie zarówno w edukacji , jak i praktyce gabinetowej zaowocowało stworzeniem najpopularniejszych technik pigmentacji :AmazINK Areola i Scarink oraz wydaniem jedynych , najlepszych na świecie podręczników dedykowanych dla profesji "linergisty". : AMAZINK AREOLA oraz VADEMECUM MIKROPIGMENTACJI.
Od Wizażystki , Kosmetologa , przez Promotora Zdrowia i Wykładowcę Akademickiego, po Artystę Pigmentacji ... takie połączenie profesji, które w niezwykle lekki sposób implementuje do branży PMU, może dać tylko jeden efekt - AMAZINK !


Skoro już nas poznałyście jako ekspertów w swojej dziedzinie, możemy przejść do tego, dlaczego warto kupić naszą książkę i do czego ona wam się przyda:

Naszą książkę warto kupić ponieważ : 

1. To jedyna publikacja na podstawie recenzowanych źródeł naukowych  doniesień konferencyjnych i własnych doświadczeń zebranych na całym Świecie.
Nie musisz nic szukać, zrobiliśmy to dla Ciebie.

2. Tworząc tak obszerną i wymagającą treść, sięgałyśmy do źródła, niekiedy zbierając materiał w toku dalekich podróży, nawet na drugi kraniec świata. Wszystko po to, by zgłębić temat i poczuć go we wszystkich możliwych aspektach i wreszcie obiektywnie opisać.
Dzięki temu możesz poznać temat zarówno od podszewki, jak i z perspektywy kosmosu.

3. To jedyna Polska publikacja gdzie siły łączy wielu specjalistów.
Artyści pigmentacji ze świata i z Polski. Specjaliści w danym temacie, oraz medycy, dzielą się własnym doświadczeniem i wnioskami, dzięki czemu Ty możesz korzystać z ich wieloletnich doświadczeń, schematów działania, czy dedykowanych procedur zabiegowych.

4. Wiedza którą tam odnajdziesz wykracza poza obszar omawianych dotychczas tematów w branży PMU. Jej uporządkowanie i systematyzacja, da Tobie poczucie bezpieczeństwa w wykonywaniu zabiegów, planowaniu procedury i analizie powikłań.

5 To wartościowa publikacja, która łączy teorie z praktyką. Pokazuje jak ważne jest właściwe przygotowanie i zaplecze merytoryczne, by móc spokojnie zająć się tworzeniem permanentnego piękna :)

6. To publikacja która pomoże w pracy , kreując wizerunek wiarygodnego , kompetentnego pigmentatora w służbie piękna i zdrowia .

7. To publikacja która pomaga zdobyć wiedzę na najwyższym poziomie sztuki pigmentacji w której teorie naukowe zderzamy z praktycznym zastosowaniem ich w sztuce.

Odkryj z nami takie tematy jak:

Wejście w świat PMU

Wejście w świat podstawowych definicji, sformułowań i historii. Przedstawienie procesów edukacyjnych panujących w dzisiejszych  systemach nauczania, opowiemy jak powinien wyglądać

właściwy system kształcenia i od czego najlepiej rozpocząć Swoją osobistą  przygodę z PMU

Pigment w skórze

Zabierzemy Cię w fascynującą podróż po piętrach skóry i procesach pigmentacji , obejmując zagadnienia

anatomiczne, histologiczne i procesy obronne skóry .   My wiemy że teoria jest bardzo ważna , ale jeszcze bardziej istotne nie jest jej zastosowanie w praktyce

Kufer permanentnego makijażysty

Otworzymy dla Ciebie skrzynię skarbów i wyjaśnimy … które są bezcenne … od sprzętu, czyli aparatury, przez  omówienie pigmentów, kod igły (typy igieł, materiał z jakich są zbudowane, analizę ich jakości, czytanie etykiet), po wszystkie potrzebne akcesoria.  Dostaniesz listę, która ułatwi. Tobie przygotowanie do zabiegu, pokażemy jak przygotować stolik zabiegowy i co musisz na nim mieć.

Farmaceutycznie

Czyli fakty i mity na temat preparatów znieczulających. Omówimy co używane jest najczęściej w PMU lub/i nadużywane oraz dlaczego. Porównamy składy preparatów znieczulających, używanych podczas zabiegu mikropigmentacji.

Psychologicznie

Wygląd zewnętrzny może determinować życie jednostki, dodać pewności siebie  lub obniżyć poczucie jej wartości, a  Skóra z którą pracujemy, pełni funkcje estetyczną i ma duże znaczenie w procesie postrzegania własnej osoby.

  • Jak poprowadzić rozmowę?
  • co zapytać podczas konsultacji? Jak wykluczyć z zabiegu ze względów zdrowotnych lub motywacyjnych?
  • Kiedy przystępować do zabiegu, a kiedy z niego wykluczać?
  • Czym jest konsultacja i jakie jest jej zadanie?


Kosmetycznie

Ten ogromny dział, kryje wiele zakamarków i tajemnic . Wieloletnia praca w edukacji, dała nam możliwości poznania tematu bardzo szczegółowo, wielowymiarowo i interkontynentalnie.  Z rozdziału o pigmentacji kosmetycznej dowiesz się:

  • Czym jest pigmentacja kosmetyczna i jakie obszary obejmuje ?
  • Poznasz informacje na temat korelacji kształtów twarzy z kształtami brwi,
  • omówimy techniki rysunku wstępnego oraz piękno klasyczne
  • zapoznamy Cię z technikami pigmentacji , odkryjemy ich plusy i minusy
  • dowiesz się czym jest pigmentacja pret a porter i Haute Couture.

Medycznie

Sztuka optycznych złudzeń w przywracaniu zdrowego , naturalnego wyglądu, to już wyższy poziom wtajemniczenia w makijażu permanentnym i niewątpliwie nasz konik . Pokażemy Tobie zakres pigmentacji medycznej, od podstawowych informacji na temat pigmentacji piersi , przez elementarne wiadomości na temat pigmentacji skóry głowy i sztuki bezpiecznego kamuflażu.

to NIE moja praca!

Bardzo często widzimy powikłania lub błędy w sztuce pigmentacji . dlatego podjęliśmy próbę systematyzacji wiedzy , analizy powikłań, również Tych odległych oraz opisaliśmy najczęstsze

błędy w zabiegu makijażu permanentnego.  Ale jak o powikłaniu , to i trochę o usuwaniu nieestetycznych efektów, a więc jakie są możliwości?
Jakie są plusy i minusy dostępnych na rynku metod usuwaczy / rozjaśniaczyVADEMECUM powstało by ułatwić pracę i edukację.
Może stanowić podręcznik do nauki zawodu, dać poczucie pewności, a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo procesu zabiegowego .

DOŁĄCZ DO ŚWIATA PIGMENTACJI, BAZUJĄC NA FUNDAMENTALNEJ, SOLIDNEJ EDUKACJI .

Co piszą o nas inni:

"

To chyba najlepsza książka na rynku. Masa cennych wiadomości.
Spędziłam przy tej lekturze całe godziny i ciągle odkrywam coś nowego.


Beata 

"

Cóż można tu napisać. Jeśli zaczynacie swoją przygodę z PMU, albo jeśli działacie w branży wiele lat – nie ma to najmniejszego znaczenia.
Każdy znajdzie w niej wiedzę dla siebie.


Kamila

"

Cudowna książka.
Tona wiedzy.
rewelacyjna treść i profesjonalne wydanie.
Gratuluję i dziękuję jednocześnie


Kasia

>